Aby bylo jasno! V XTV šlo o život…

Několikrát jsem podobnou situaci zažil. Několikrát jsem také zalitoval, několikrát uznal chybu, ale nakonec bylo vždycky jasno. Tak to mám rád. Ostatně drobný rozruch pracuje v našich životech podobně jako nahrubo namletý barevný pepř na dobře uleželém steaku. Pro jistotu – aby byl můj krátký článek vyvážený a politicky korektní, uvádím pro jistotu variantu, aby také vegoši pochopili moji metaforu: Drobný rozruch pracuje v našich životech podobně jako několik kapek citronové šťávy (bio) lehce nakapaných na ovesných klíčcích (též bio) z farmářského trhu.

Tedy pozvání patnáctiletého politického komentátora do naší XTV, mělo být takovým kořením v záplavě zkušených a mnohdy i velmi mazaných hostů ze světa politiky. Ještě, když jsme pořad dotočili Martin Kubeš byl s výsledkem spokojen. Ale jen co jsme na Facebookovou stránku XTV přidali ukázku začala virtuální smršť Irma. Tisíc sdílení, tisíce lajků, několik stovek tisíc zhlédnutí, ale hlavně komentáře všemi směry. Od těch mírných, skoro až pochvalných a po ty sprosté, zlé, útočné. Ale tak to v socsítích chodí. A já mám teď plný mail i messenger zpráv. Ocituji tady do písmene jednu a věřte, že většina z nich byla v podobném tónu. Tak: Vážený pane Xavere, do teď jsem vás hodně uznával, ale dál už nemohu. Pozvat si proti sobě do studia patnáctileté ucho a očekávat argumenty. Co jste tak naivní – hloupý? Toto se vám holt nepovedlo. A co když ten chlapec ty diskuse pod články neunese a sáhne si na život? Vidíte kolem sebe málo takových případů? Omluvte se mu, video stáhněte a divákům to vysvětlete, že šlo o život. Máte ode mne poslední šanci. divák Milan z Pelhřimova.

Tak se vyjádřím alespoň takto. O život určitě nejde. Martin Kubeš je rozumný a chytrý hoch. Zajímá se o politiku a dobře ví, že politické debaty mohou být někdy expresivní. Věřím, že pokud bude mít on sám pocit, že v tom a v tom místě měl moderátor jednat jinak, řekne to. Dostane za pár měsíců nabídku na další kolo. Je nutno vědět, že nám nejprve poslal do redakce mail, kde rozhořčeně reagoval na jiný pořad a zdvořile si sám o rozhovor řekl. My jsme mu tu příležitost dali neb ji chceme dát vždycky každému u koho budeme mít pocit, že má o čem mluvit. Třeba se do budoucna najde nějaký senior atd. Uvidíme. Snad je teď jasno a kdo jste to neviděli ta celý záznam je ZDE.

A ukázka ZDE:

Jeden komentář k “Aby bylo jasno! V XTV šlo o život…

  1. Ano je to Tak pane Xavere,Dal jste moznost vyjadreni ,osobe Tak jak je demokraticka korektnost,..diskuze Vami vedena je mi velmi blyzka,..dokazete vycitit situaci,..Ale zkusenosti zivotni se nemohou nahradit zadnymi opakovanymi frazemi ,ala Mainstreem..a pripomina mne to splhouna ze skoly…Tak to vydim ja..proste Maly Velky Princ ..ale soucasne Pinokio,..nebo Don Chichot…

Podělte se o Váš názor:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*