Generální tajemník, SČZ a Otylka Vranská

Tisková zpráva: V pražském hotelu Olšanka se dnes konal celostátní směn SČZ (Svaz českých zlatokopek). Jednání bylo zahájeno společným zpěvem státní hymny a minutou ticha za okradené partnery. Po té byl zvolen nový Ústřední výbor SČZ a jeho předsedkyní byla jednohlasně zvolena Petra Paroubková. Posty místopředsedkyň získaly Kateřina Kristelová a Lucie Plekanec. Součástí dopoledního jednání bylo slavnostní uvedení Jany Nagyové Nečasové do Síně slávy SČZ. V odpolední panelové diskusi vystoupily – zpěvačka Naďa Urbánková, která pohovořila na téma „Historie zlatokopectví v ČR a v ČSSR“, Petra Paroubková s tématem „Efektivní využití zpravodajské techniky se zaměřením na nahrávání a prostorové odposlechy“, místopředsedkyně ÚV Kristelová přečetla referát s názvem „Od velkého vápna do výkonu trestu“, diskusní příspěvek Ornely Štikové nesl název „S křížkem po fůnuse“, zatímco v publiku se nečekaně zjevila emeritní členka ÚV Gabriela Partyšová s transparentem „Dobře ti tak, krávo!“ Sněm po té odeslal pozdravný telegram Ivance i Melanii Trump, včetně projevení zájmu o mezinárodní spolupráci. V tajném hlasování byl pak zvolen Tomáš Řepka Blbem roku. Jako vždy byl odeslán děkovný dopis Jaromíru Jágrovi i s podpisem devíti členek SČZ a sněm též jednomyslně rozhodl o zaslání částky 1.800,- na charitativní konto Pepa Kokta v nouzi. A tento živý sen se mi dnes opravdu zdál. Ve snáři jsem nenašel nic.

Výročí okupace jsem ale trávil stylově. Natáčeli jsme rozhovor pro XTV u Miloše Jakeše doma. Nemám rád komunisty, ale expředseda je přírodní úkaz. Je mu devadesátšest, tvrdí že okupace nebyla okupace, vypráví o osobních schůzkách s Brežněvem, s Gorbim a hlas mu zjihne jen v okamžiku, kdy líčí sebevraždu vnuka. „… a to jen proto, že jeho děda jsem já…“ Dávám fotku s generálním tajemníkem na Facebook, a už předem si zakazuji číst diskusi. Večer na ČT 24 řádí Chytrá Mirka. Střídavě hraje spravedlivě rozčílenou a průběžně se dojímá vlastní šlechetností. Jakeš mluví líp. Pouštím si v noci Mirku znovu a taky natočený záznam s Jakešem. Podtrženo sečteno: vychází to nastejno. Tento týden už nemůže nic překonat. Může. Petra Paroubková na Seznamu. Dávám si to během večera taky dvakrát. A člověk se nemá na takové věci dívat před spaním. Protože zase sen: Stojím v jakési učebně, asi na UJAKu, v lavicích samé krasavice a na tabuli název mojí přednášky: S Petrou Paroubkovou, po stopách Otylky Vranské… A potom neberte Stilnox…

X.

2 komentářů k “Generální tajemník, SČZ a Otylka Vranská

  1. S tím Jakešem Vám nevím. Na jednu stranu má mé sympatie, na druhou stranu bych mu asi moc nevěřil. Jsem zvědav, zda vydá tu knihu – mluví o ní už roky. L.V.

Podělte se o Váš názor:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*