Atentát na Miloše Zemana

Nejlíp se píše v noci. Moje jablko píše 1:46, neděle 11. 3. Mám za sebou výživných pár dní. Včera mi dorazil mail z Californie. Můj kamarád Michal programuje počítačové hry. Klobouk dolů – dělá to veleúspěšně. Psávali jsme si často. Jenže od poslední volby prezidenta se Majkl odmlčel. To, aby mě potrestal za EmZetko. On prý volil v LA Horáčka. Ale nevěřím tomu. Volba nás rozdělila. A to jsem potupně zaslal dlouhý vysvětlovací mail. A nic. Až včera. Subject: Vidíš to ty vole. No, tak milé pozdravení jsem ani nečekal. Zde úryvek: „Už ti taky došlo ty troubo, že tím inauguračním projevem spáchal Miloš Zeman atentát na Prezidenta ČR.“ Mimochodem Xavere, až ti budu psát za měsíc, bude to znít jinak.: „…na prezidenta vaší ČR“. Pochopil jsem, že státní občanství je na spadnutí. Kámoš nejprve vypisuje co a jak a co všechno slyšel a viděl na netu. Mlátička, demonstrace, inaugurace atd. A další část mailu je zábavnější. Když tak úspěšně programuje ty počítačové hry, tak už si vyprogramoval na krásný – dost velký domek na Malibu. Ne úplně u moře, ale i tak paráda. A teď to nejdůležitější. Citace: „Kámo, mám tam dva bazény, 4 zaměstnance atd. atd. a hlavně několik pokojů pro hosty. Jedna z těch cimer je jen tvoje. Fotky posílám, napiš mi co tam chceš. …“ Mám radost.

Posílám Michalovi obratem dlouhý mail, kde popisuji svůj názor na vraždu novináře na Slovači a taky co všechno vím o případu „Mlátička“. Na konci mailu píšu, že už zařizuji letenku do Malibu, ale s výraznou zastávkou v Las Vegas. Vypadá to na druhou půlku dubna.

Trošku s překvapením sleduji pražskou demonstraci a dokonce, když odečteme profesionální účastníky všech demonstrací, stále zůstává mimořádně početná skupina. To už něco znamená. Druhý den sleduji jak prapodivným způsobem skládá Matička šéfa té komise. Vrchol neobratnosti. Ať mi nikdo neříká, že to byl elitní policista. To vystoupení ve sněmovně byla prohra jak ze žurnálu. Stříkaly z toho emoce až k Malostranské besedě a hlavně do toho podloubí, kde císař Mirek občas někoho profackuje. Škoda rány… atd. V pátek mi u oběda pan obsluhující sdělil – mezi polévkou a špagetama, že pan prezident tím projevem tzv. nachcal do mraveniště a já jsem se poprvé, po dost dlouhé době eMZetka nezastal. Pořád lepší než Želé, ale začíná mě to trápit. A to ještě vyhrává k aglio olio peperoncino Kudlanka nábožná… leč bezbožná a tvrdí, že: „Jinak to nebude…“ A já zase tvrdím, že bude.

V mezičase sleduji JUDr. Soukupa, kterak nakládá České televizi. Pořád si kladu otázku, co za tím je, protože toho už je válka a tak známo má vždycky jen jednoho vítěze. A jak píše ve své knížce Ondřej Hejma: „Na špatného chlapa s pistolí, platí jen dobrý chlap s pistolí.“ A televize je, myslím, silnější zbraň než pistolka.

A Český lev. Ach ty soutěže a ankety na český způsob. Osvědčený okruh osob v publiku i na jevišti. A nuda. Vsadím se, že, kdyby tam byla Mirka Němcová nebo Dominik Feri, tak by v půlce odešli. Sleduji tu zbytečnou věc bez zvuku a musím konstatovat, že Vojta Dyk měl nejhezčí sako, že s paní Táňou po boku mu to sluší, že obecní mravokárce Zdeněk Svěrák podle výrazu v obličeji nic nevyhrál a že cenu za nejlepší catering při natáčení a za nejspolehlivější tahání kabelů ještě letos nedávali, ale příští rok určitě. Mimochodem. Pořád jsem panu Svěrákovi, při vší úctě, neodpustil jeho komentář po parlametních volbách. Ale příště než půjdu k volbám, zajdu ke Svěrákům o svolení koho mám volit. Škoda každé legendy, která propadne vlastní důležitosti. Na konci přenosu vidím, že vyhrála Bába z ledu. Je to tak správně, neb je to jediný film z těch nominovaných, který jsem viděl. O ostatních jsem ani nevěděl, že byly natočeny. Natož, aby mě zajímalo, kdo je stříhal.

Dospěl jsem k poznání, že nejsilnější píseň Karla Kryla je tato:

… a myslel jsem na Miloše…

X.

6 komentářů k “Atentát na Miloše Zemana

  1. Moc Vam, Xavere dekuji,za tento clanek, jsem zklamana moc z inauguracniho projevu a momentalne mam v hlavne fakt zmatek a to mi je 66 let.

  2. Dík za článek, dobře se četl…a celkem souhlas se vším, i když to není asi vůbec podstatné. Ale! K tomu našemu panu prezidentovi…k jeho inauguračnímu projevu, co moc inaugurační nebyl, podle mínění, vkusu a názorů mnohých. No, ukažte mi někdo příručku, chceme-li kuchařku, na to, jak takový projev má vypadat. Já jsem se koukala, poslouchala…a nabyla jsem dojmu, že MZ chtěl zdůraznit a zvýraznit, včetně jmen, co je tady hodně špatně a že to „existuje“…ať už to dopadne jakkoli, že ano…Jistě chtěl, ať to jde i do světa – z úst prezidenta, pěkně v kostce, (neřekl nic nového, to víme). Ale to důležité, proč to píšu…já mám silný pocit, že prostě „pospíchá“…A tak „využil“ tuhle příležitost…Tak se mějte, jo? M.N.

Podělte se o Váš názor:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*