Kraus, Pavlova a Melča

Je třeba přiznat, že ukázka z XTV v Show Jana Krause nám udělala radost. Ostatně, pokusím se nejbližších dnech pozvat Jana Krause před kameru. Začíná být trošku podezřelé, že mě rozhovory v XTV pořád víc a víc baví. Dokonce se na ně po večerech dívám. Ale Honza Cimický říkal, že z hlediska medicíny je to zcela v pořádku. Před pár dny byl v XTV Roman Horký z Kamelotu a to pro mě hodně znamená. Nějak jsem si uvědomil, že to ta muzika, která má šanci lidi ovnivnit, nasměrovat a zakódovat na harddisk vzpomínky. Rozhovor s Romanem najdete ZDE.

No a aby toho dobrého nebylo tak najednou moc, dostal jsem hodně drsný mail a kritikou knížky Moje Las Vegas. A končí takto: „… a proto si myslím, že jste v Las Vegas nikdy nebyl a knížka je napsaná od stolu z wikipedie.“ A to se člověk nestačí divit. Něco podobného, jako když vás někdo známý pozve na dort Pavlova a nechá vás ho zaplatit (600,- Kč) a na to já dřu jak dlouho… a těch kalorií. 🙂 🙂 Pavlova je sice drahý špás, ale jinak je to zázrak. A když to někdo opravdu umí – není to jídlo, ale bohoslužba. Na wiki o něm píší toto: Dort je pojmenovaný na počest slavné ruské baleríny Anny Pavlovové, která v letech 1926 a 1929 navštívila Austrálii a Nový Zéland. O původ tohoto dortu se oba státy přou. Pravděpodobně však vznikl na Novém Zélandu. Keith Money, autor životopisu Pavlovové, uvedl, že dort připravil v roce 1926 šéfkuchař hotelu ve Wellingtonu, kde umělkyně bydlela. Šéfkuchař se inspiroval její tutu (baletní sukně) ze světlezeleného hedvábí. Sukni představoval krém ze šlehaných bílků ozdobený šlehačkou. K docílení zelené barvy, stejné jako balerínina tutu, ozdobil kuchař dort kiwi.
 
Každou neděli večer trávím na svém youtube kanále a vždy s hostem. Mám radost, že to ještě nikdo z oslovených neodmítnul a vypadá to, že v nejbližších dnech dojde na nejtěžší váhy. A nejvíc otázek od sledujících zatím doslal VKML – Václav Klaus ml. a ono není divu. Bohužel, jeden z mála našich politiků, který ještě lidi trošku zajímá. Jinak to začíná být brutální nuda, tedy pokud zrovna nejede těžká váha do Bílého domu. S kolegou Bílkem jsme na Frekvenci 1 konstatovali, že paní Melánie je krasavice desetiletí (hned po Simoně Krainové a Monice Belucci). Paní Melánii Trump říkáme důvěrně Melča a já si kladu zásadní otázku, proč ještě nebyla Melča v XTV. Ale na to dojde…
X.
 

7 komentářů k “Kraus, Pavlova a Melča

 1. Pane Xaver mel bych zajem vystoupit na ve Vasem zivem vysílání jsem imitator hlasu a i o vecech co nas v současnosti trapi neco vím . Děkuji Ondráš Miltner

 2. Sleduji většinu Vašich aktivit, je mi sympatický Váš humorný nadhled. Proto jsem také ochotně přelouskala knihu Moje Las Vegas a jsem nadšená.
  Tímto za ni děkuji. J

 3. Myslím, že pozvání Krause do Xaver Live by mu jen zlepšilo mediální obraz , což si on opravdu nezaslouží !

 4. Dobrý den,
  občas zhlédnu některá vaše videa, občas reakce v médiích na ně.
  Za mě jste vtipný, objektivní, chytrý, občas chybující, tedy lidský moderátor, který nemá problém se omluvit, přiznat možné pomýlení, ale hlavně, co vás asi nejvíce u mě definuje, vidíte věci takovými, jakými jsou.
  Pevně vám držím palce a máte určitě mojí podporu. Přeji hodně síly, energie do „honu na čarodějnice“, jenž na vás funkční lidé některých médií vyvolali.
  P.S. Seznam Zprávy myslím poškodily dost samy sebe, přišlo mi to jako z ČT. Mezi námi, ta husička hledala drby k vašemu pošpinění, něco jako kauza „Pražský Hrad“. Neomlouvejte se takovýmto lidem. Lidé se rodí různí, ona se špinila sama.
  S úctou
  Pavel Kolomazník

Podělte se o Váš názor:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*