Marie Formáčková: Xaver. Dobrodošli.

Tak nám vyšla audiokniha… paní Müllerová… Pokrok nezastavíš, byť si stokrát říkám, že prvně se má narodit klasická papírovka a teprve až posléze, dá-li Adonaj zvukovka. Marie Formáčková napsala knížku Xaver, jakože dárek k mým padesátinám a musím uznat, že to poskládala věcně a poctivě. V audioverzi čte Xavera Robert Jašków a uzvávám, že velmi dobře. Už mám první ohlasy a důvod ke spokojenosti. Jinak audiokniha Xaver už visí i na audioteka.cz a lze ji mít za pár drobných ZDE. A jsem zvědav na každý ohlas, tak pište.

Tradiční youtubové neděle s hostem se až neuvěřitelně chytly. Odkaz ZDE. Tušil jsem, že pozvat si na stream Andreje Babiše nemůže projít jen tak. Už celkem dobře snáším pročítání diskusí na Facebooku na Youtubu, ale tentokrát došlo i na ryze osobní maily. Malá ukázka: „… to že dáváte mediální prostor Babišovi znamená, že se stáváte spolupachatelem zkázy této země. Jak je hnusné, že prodáváte sebe bez uzardění lidem, kteří lžou, kradou a šíří nenávist. To jste tak rychle zapoměl, že žijete v zemi, kterou osvobodil Václav Havel? Připravte se, že pokud vás někde potkám, dostanete pěstí a jednou mi za to poděkujete… atd.“  Tomu se říká: pravda a láska v praxi. No a to se stream s Andrejem Babišem rozjížděl tak dobře. Ale pak přišla na řadu grafová show a ministerský předseda se nedal zastavit. Jak pravil kdysi pan Kemr: „Takovej chytrej člověk a nechá mě peklu napospas. Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu… to je bída…“ 🙂 A tak si v duchu připouštím, že švec rozhodl a chalupník zůstane v pekle… Jenže to nechci tak úplně vzdát a žádám AB, aby přestal mávat grafem, a abych ho na chvíli zabavil a odvedl jeho pozornost na moment jinam (jedna ze základních tezí z příručky Pedagogické minimum) vytahuji ze stolu fixu prosím o podpis – pěkně na prostředek listiny. Zabralo to. A byla legrace, hodili jsme Babišem podepsaný graf na aukro.cz za 1,- Kč. V okamžiku, kdy vzniká tento článek činí nejvyšší nabídka 20.600,- a přihazuje celkem 17 lidí. A toto nikdo nečekal. Skoro bych řekl, že rozmary některých sběratelů hraničí s bláznovstvím, ale nakonec proti gustu… atd. Andrej Babiš vzbuzuje emoce a vototadyde…

Vážně přemýšlím, že se stanu vesmírným turistou a už jsem na to začal šetřit. Každý měsíc si odkládám (jak říká mistr Saudek) třísetkorunu do plechovky s nápisem Výlet na ISS. V XTV, byl totiž Jan Kolář z České kosmické kanceláře a už je to částečně upečené. Podívejte se na rozhovor ZDE, nemůžete na tom prodělat. Skoro bych řekl, že za poslední dobu jeden z nejzajímavějších.

X.

 

Podělte se o Váš názor:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*