Mezinárodní den Ondřeje Hejmy

Mám za sebou plodný týden. Tak třeba ve čtvrtek byl MDOH (Mezinárodní den Ondřeje Hejmy), protože aktuálně můj nejoblíbenější autor byl zase po čase v XTV a to je pro Xavírka radost. Vlastně se mi poprvé stalo, že jsem nepokrytě pozval někoho na rozhovor, aby znovu zaznělo něco o jeho knížkách. Pro jistotu, moje nejoblíbenější je k nalezení TADY, jmenuje se Americký blues a je to něco jako Hamlet, protože je tam všechno. Třeba, že se Bob Dylan nejmenuje Bob Dylan, ale Robert Zimmerman a to jsem si ještě odpoledne dával v autě Blowin‘ in the Wind. Sleduji naše hokejisty v Dánsku a Jaroslava Foldynu. Zatímco u hokejek si nejsem jistý, jak daleko to dotáhnou, protože, jak říká pan Hejma „Nikdy není konec, dokud není konec…“, tak tomu chlapci z Děčína prorokuju velkou budoucnost. Voliči totiž mají rádi tvrďáky a mistrovo spocené video mě přesvědčilo, že tento socan je ochoten jít do všeho a vehemence se kterou se postavil za ten Prague Pride na motorkách je dokonalý mediální tah hodný Miloše Zemana. A do toho ještě říká Petr Robejšek na ČRO toto: „Tento národ se vidí menší než je a rodí politiky sobotkoidního typu…“ „A Foldík bude ta výjimka, která potvrzuje pravidlo…“ dodávám já.

V Pressklubu Frekvence 1 jsem měl před pár dny Okamuro, a to se v živém vysílání, dost tvrdě, pustilo do předsedy BabišJugend (řečeno termínem Michala – američana) a řeklo, že Bartoš je feťák a extrémista. Údajně kvůli tomu, že nabídnul kdysi Okamurovi drogu. Okamuro odmítlo a to je možná škoda, protože mohla být ještě větší legrace. A vsadil bych dolar proti fazoli, že až PhDr. nasere něčím Foldíka, bude to tzv. opakovačka. Něco jako když dá Pasterňák gól a režie nám to pustí ještě šestkrát ze záznamu. Vedle popelnic u nás před domem jsem dnes odpoledne našel vyhozené snad komplet vydání Rychlých šípů. Leží to tam v modrých pytlích na odpadky. Kdybych se před pár dny v noci nedíval na skvělou Annie Girardot v Prožít si své peklo, asi bych tam v noci pro toho Foglara šel. Jenže pořád musím myslet na to, jak si tam Girardotka jede v noci pro unesenou dceru a on je tam pod mostem na cestě ten pytel na odpadky… Jsem blb, měl jsem se dívat na Svatý rok, což jsem původně chtěl a mohl jsem mít ty Rychlé šípy už doma. Přece nebudu číst do smrti Hejmu.

A poslední dobou si dost často neberu prášek na spaní a zdají se mi sny. Ráno si to vždycky poznamenám do telefonu. Tak: Zdálo se mi, že se Jan Saudek nedostavil na můj pohřeb a tak jsem mu po ranním kafe hned poslal výhrůžnou esemesku. Další sen byl trošku citově zabarven, s mírným sexuálním podtextem a lehce střižený perverzitou. V hlavní roli byla moje děžurnaja oblečená jako Foldík, když řešil ty motorkový vlky. Třetí sen byl tzv. z velkého světa. Přišlo mi pozvání na svatbu královské Výsosti prince Henryho z Walesu a tak jsem jim jako svatební dar koupil v Alze napařovací žehličku a ta jeho Meghan mě s tím vyhodila. Taková potupa. Jsem uražen a až budu příště čekat na Heathrow na let do Vegas, najdu tam nějakého zřízence a řeknu mu, co si o té jejich partě královské myslím. Honza Cimický si myslí, že bych měl ty prášky na spaní vysazovat nějak opatrně a postupně. Má zase pravdu.

V XTV byl před pár dny herec Patrik Děrgel. Ten rozhovor mě dost bavil a TADY je na něj odkaz. Jenže žádná radost netrvá věčně. Nějaká divačka mi poslala dost drsný mail. Tady je ukázka: „… a krom toho, že tam teď pořád zvete lidi, co jsou proti Zemanovi, máte malé košile, což vám dělá strašný kozy a nedá se na to dívat…“ No stane se. Ale, že je divačka celkem pozorná – to se jí nedá upřít.

X.

 

2 komentářů k “Mezinárodní den Ondřeje Hejmy

  1. Pane Xavere, dekuji za small jsem se az jsem se za moje velke brichu pad, super, tak he nejak si predstavuji, komentare, Ceske pritomnosti, diky a z pozdrav ,Trucker, Lada

Podělte se o Váš názor:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*