Odcházení…

Nesnáším loučení… a to už dlouho. Kdysi mi říkal Miloš Bernátek, že vždycky je lepší rozcházet se ve zlém, protože je to prý pro obě strany jednodužší. Nevím. Moje poslední vysílání na Frekvenci 1 byly nejtěžší dvě hodiny za mikrofonem. A že už jich bylo. Těch necelých 17 let proběhlo nějak rychle a nějak se začínám bát, abych něco důležitého nezapomněl. Měl jsem léta šanci dívat se pod ruce lidem, kteří zkrátka umí. Michel Fleischmann, Bára Tachecí, Mirek Škoda, Jakub Wajshajtl, Petr Novotný, Jitka Asterová, Lucie Výborná, Ondřej Hejma… byl by to dlouhý seznam. Michel, Bára a Mirek jsou lidé, od kterých jsem dostal životní příležitost a dobře to vím… a děkuji.

Vzpomněl jsem si před pár dny na debatu s kolegy Jakubem a Bohdanem v letadle. Bylo to cestou z Ameriky, na jaře 2017, pár dnů před spuštěním XTV. Po pár hodinách letu jsme postávali v 747 v uličce a pořád dokola řešili, jak bude XTV vypadat, koho pozveme jako prvního hosta a co bude, když to nebude fungovat a taky jestli někdy něco natočíme v Americe a vlastně stovky otázek. No a v záplavě zbytečných vyslovených i nevyslovených dotazů pronesl Mr. Bohdan zásadní otázku: „A myslíte si, že by přišel Jan Kraus?“ Od té chvíle jsem si na bezelstný kolegův dotaz vzpomněl mnohokrát a duchu jsem si stanovil cíl, že až bude u nás ve studiu sedět Jan Kraus, bude XTV dospělá. A to se před pár dny podařilo. Xtalk s Janem Krausem najdete ZDE.

Celkem slušně se daří i na YouTube a zatím každý, koho jsem oslovil na nedělní vysílání s hostem přišel, nebo účast potvrdil v nejbližší době. Mám za to, že jeden z nejzajímavějších hostů byl Petr Robejšek a už mi chodí maily a zprávy, že vysílání s takovým hostem by mělo být delší a že by měl brzy přijít zase a tak. Přemýšlím, jestli živé streamy nechat běžet přes prázdniny, ale zatím nevím. Na jednu stranu – koho by to v létě zajímalo, ale taky je pravda, že v neděli večer, po deváte už nikdo nikde na pláži neleží a v Chorvatsku má už sebou tablet skoro každý. No ještě to uvážím. V pondělí začínám na veřejnoprávní půdě, tak při nejmenším tady popíšu první dojmy…

X.

 

 

Podělte se o Váš názor:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*