Paní Kristelová, smekám…

Asi se stanu odborníkem na hokej. Tentokrát sleduju tu dánskou jízdu pečlivě, a až mě k tomu jednou někdo pustí, tak Záruba odkráčí na Nuselák. A brutálně teď fandím našim klukům, protože je to mladá parta a tak mám trošku za to, že bylo dobře vynechat ten spolek, co si už myslel, že má patent na góly až do důchodu. Netýká se to Velkýho Jaromíra, protože ten patent opravdu má. Ještě o poznání víc držím palce těm, kteří teď bojujou za nároďák v Dánsku, ale jinak už jsou děti matičky NHL. Ono je to totiž moc příjemný, když pak jedete po Las Vegas v taxíku a soudruh taxikář – chlapec hispánský uznale pokyvuje hlavou v okamžiku, kdy mu vyprávíte, že tady za Las Vegas hraje náš hokejista Tomáš Nosek a do nedávna i pan Hýka. No. A na to říká soudruh hispánský: „To je super! A volili jste Putina?“ Takže stará písnička a už zase vysvětluju, že nejsem z Ruska a že Voloďa není náš. A že my máme Miloše, což je trošku střelec, že je někdy dost vtipnej a někdy cvičí trošku na hraně a objímá stromy a mě. Mimochodem ta fotka, kdy mě prezident drží kolem ramen na terase zámku v Lánech vznikla trošku z hecu. Prostě jsme se s kolegou Prochym vsadili, jak bude dlouho trvat než profi udavač Hatlapatka snímek z Facebooku ukradne, vrazí ji na některý ze svých falešných profilů a s hutným komentářem potom nasdílí na svůj profil. Zmýlili jsme se jen o tři dny. Aspoň v něčem jsou nějaké jistoty. Pak ještě krátce vysvětlujeme taxmanovi kauzu Pussy Riot krátce pohovoříme o tom jak vypadá opravdové umění, ale on to nechápe. Taxikáře jednou pro vždy řadíme mezi členy lasvegasské lumpenkavárny, ptáme se jestli on volil jejich zlatého bažanta, nečekáme na odpověď a vystupujeme. Pro jistotu – TADY je odkaz na můj rozhovor s Tomášem Noskem.

Kamarádka Zuzanýř mi poslala odkaz na extra.cz a musím říct, že po dlouhé době mě něco nadchlo. Rudolf Šindelář – kolega (protože je také moderátor) vede rozhovor s nějakou paní Kristelovou (z kontextu chápu, že je také kolegyně moderátorka) a ta dáma je skvělá. Jak je možné, že jsem vystudoval UJAK, jsem teď mediální bakalář a tuto paní jsem neznal? Nestydím se říct, že je opravdu geniální a těch 28 min na ni hledím v němém úžasu a celý rozhovor hltám na jedno nadechnutí. Takto to má vypadat. Takto se má tvořit mediální obraz. Pravda, zpočátku je lehounce cítit, že vlídná vstřícná tvář je maličko nasazená, ale už následuje prvoligová mediální smršť. Pravidla říkají, že na začátku je třeba polichotit – „Je to pro mě velká čest, že mohu pracovat pro extra.cz…“ V mezičase uznalým slovem pohladí talkmastera Rudu i kolegu Davida, průběžně tu a tam zavyhrožuje, což hezky zazvoní, protože posluchač začíná chápat, že možná Kocián – Šolc – Balaštík už pracují jenom pro ni a zní to skvěle. Po vzoru světových celebrit mě nechavá klíčovou dírkou nahlédnout do soukromí. Další bod. A tady už mě talkmaster a paní Kristelová mají pevně v rukou a jedu s nima na mediálním tobogánu. Atrablo (atraktivní blondýna) nenápadně do debaty vkládá moudrost: „U nás v republice neexistuje ideální mediální obraz…“ praví paní moderátorka s absolutní jistotou v hlase, že ani já o tom nepochybuji. V palbě ještě šikovně prodá – jak je skvělá matka a partnerka, pošle několik vzkazů pochybovačům, upevní svůj mediální význam „Veřejnost o mě ví, že jsem nebyla nikdy závislá na partnerovi…“ vystřelí nečekaně. Teď ala Miloš Zeman: „… kteréni a idioti…“ to je taky správně, protože expresivní výraz použijeme v okamžiku, kdy hrozí, že padá pozornost posluchačů – říkali na UJAKu… Za půlkou opět menší vyhrožováníčko a už i s policií a najednou víme, že paní moderátorka má krystalicky čisté účetnictví a že dost peněz vydělává jen tím, že někam přijde přestřihnout pásu. To chápu. Kdybych otevíral cokoli, vezmu si klidně půjčku, jen, aby mi pásku přestřihla tato dáma. Upřímně říkám – je nejlepší. S lítostí pozoruji, že show už se blíží ke konci. Jaká škoda. Ale závěr nezklame. Poslední vyhrožování zní takto: „Do teď mám zajímavé materiály na své expartnery… ve smyslu – co by šlo použít a udělat z toho zajímavej článek…“ říká v závěru atrablo a já cítím, že toho je Jana Nagyová Nečasová II. a má můj nejhlubší obdiv.

X.

4 komentářů k “Paní Kristelová, smekám…

  1. Oprawdu Jsem zachvycceny, Jak to krasne popisujete…ale taximann z Las Vegas byl as I nad veci, tedy vice nezli Pani moderatorka, professional I prestrihavacka pasek…nebo pasku,!!??

Podělte se o Váš názor:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*