Tomáš Nosek, ČRO a vzorná matka

Tomáš Nosek mi umí udělat radost. Kdykoli skóruje za Vegas Golden Knights a ještě víc, když ochotně přijde do XTV do studia na rozhovor a ještě lépe, když před pár dny přišel ke mně na stream. Ale jako všechno v životě lidském, vždycky to má svoji stinnou stránku. Vlastně se pořád bavíme o Las Vegas a mně začíná být nekonečně smutno po Mirage, po bufetu ve Wynn nebo v Cosmopolitanu, po té krasavici, co usne na lavičce na začátku Le Reve, po brutálně pohodlné posteli ve Stratosphere a po té první cigaretě hned co nás vyplivne McCarren. No a ještě mě navíc trošku trápí svědomí, protože speciální YouTube stream o Las Vegas slibuji už dlouho. Mám několik trapných a laciných výmluv, ale ve skutečnosti vím, že by to bylo smutné. A jak se říká na Hané: „Protivá temo se přestředek našééél.“ Udělám speciální stream o Vegas z Vegas. Nakonec, když chce někdo slyšet pravou lidovku – taky musí jet do Strážnice, ne? Teď jenom kdy. Plánuju, že odjedu nečekaně a jednostranně a tajně… jako major Zeman, když se infiltroval mezi pašeráky inzulínu a zase vyhrál. Vlastně tento článek bude několik dní jediná stopa.

Jenže já už to vidím. Protože jsem samodojímací typ, bude mi zase smutno po mém Českém rozhlase. Nějak se mi tam zalíbilo a vůbec na mě nejsou zlí. A to mi to mnozí prorokovali. Navíc cítím, že zadání broadcastera mi sedí. Mám dělat pohodové, milé, nekonfliktní povídání s lidmi, kteří něco znamenají. A jsou do toho písničky, tedy přesně ten okamžik, kdy mám hosta jenom pro sebe a programově sbírám drby ze šoubyznysu. Mám za sebou prvních 50 vysílání a ještě mi nikdo pořádně nevynadal. A u mikrofonu se to den co den střídá: Eva Pilarová, Michal Viewegh, Karel Vágner, teta Helena, Marcel Zmožek, Jeníček můj, mistr Hejma, Pepové Klíma, Vágner, Zoch a Laufer, David Deyl, Marek Ztracený, Jandové Petr i Dalibor, Maruška Formáčková… no a tak. Prostě radost. A taky dostávám hodně zpráv od posluchačů, to je zajímavá škola. A tady je odkaz Xaver a host.

Jinak to vypadá, že tzv. okurková sezóna letos nebude. Naštěstí. Chamtivost a touha po moci a penězích píše další díly Šmarda Gate, jakási Gréta poblbla sebe a následně několik dalších soudruhů, zlí politici chtějí otrávit sysle, kdejaký trouba řeší uhlíkovou stopu a tak státníci napříč celou říší nelétají na dovolenou letadlem, aby volič věděl… brčka od McDonalds se nedají recyklovat a hlavní zpráva novinek cézet je: Zloděj ukradl ze zahrady v Praze dětský nafukovací bazén. No a doho všeho já na všechny strany hájím XTV, protože tam je svět ještě normální. Až na vyjímky. Mail od hodné paní. Text zde: „Pane Veselý,už nějakou dobu sleduji Vaši televizi na internetu a také Vaše pořady na tzv. Xaver Live. Jsem učitelka základní školy a zároveň matkou tří dětí, které tráví hodně času mj. také YouTube. Chci Vás (zatím takto v dobrém) požádat, abyste se přestal objevovat ve veřejném prostoru, protože jste vrcholně nebezpečný pro zdravý rozvoj dětí a mládeže. Jednak je tady ta Vaše odporná obezita a děti by měly vnímat, že taková nadváha rozhodně není standardem a měli bychom jako společnost dávat mladé generaci vzkaz, co je správně a co ne. A ještě horší je to vaše kouření na obrazovce. To je skandální. Vy snad nevíte, že je kouření zakázáno? To má být příklad pro naše děti? Předpokládám, že nejsem sama, kdo Vás žádá, abyste veřejný prostor opustil. Snad to uděláte dobrovolně. V opačném případě budu žádat příslušné orgány o součinnost. Mgr. A. Kolarik“. No a tak my tady žijeme… No a odkaz na poučné video s Milanem Chovancem najdete ZDE!

X.

 

 

Podělte se o Váš názor:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*