Vědmy kradou – cukr pro lůzu

Propadám beznaději, že už nic na světě nefunguje. Snad jen ty Velikonoce jsou relativně každý rok stejné. Předevčírem jsem se nechal zlákat do své – do teď oblíbené hospůdky na dršťkovou polévku. Tuto radost nám zatím nikdo nevzal, ale cítím, že se to blíží. Když už si musím nutně přečíst kolik je v tom alergenů… no dobře. Ale až na talíři jsem zjistil, že je to sice dršťkovka, ale z jakési odporné hlívy ústřicové nebo co. A toto já považuju za urážku majestátu a za velezradu. Zase se našel blb, kterej si něco vzal, aby to vylepšil a zdokonalil. Stejně jako s hymnu. Přinesou-li člověku místo oblíbené dršťkové blaf z hlívy, je to těžký okamžik v životě lidském. Kdybych byl Mirka Němcová, tak bych vstala, odešla bych středem, poskytla bych pár novinářům rozhovor na téma „ohrožení svobodné české gastronomie“ a byla bych slavná… a ono by se to hodilo, kdyby zrovna moje hvězda upadala a kdybych zrovna byla bez funkce, což chápu – to je pak život řehole.

V Živé noci na Frekvenci 1 jsme v týdnu s posluchači řešili, kdo a jak věří nebo nevěří vědmám a kartářům. Další šok. Posluchač: „… moje maminka – seniorka protelefonovala s televizní kartářkou za minulý měsíc 7 tisíc…“ koukám na to jak zjara… ale ono vlastně je zjara.. Hned druhý den si pouštím na tv Relax show Vědmy radí. Dole na obrazovce běží toto textové sdělení: „Cena hovoru je 70,- Kč/minuta vč. DPH. Za každou započatou minutu spojení je účtována uvedená cena hovoru, i když volající nebude přepojen do studia, nebude spojen se zvoleným veštcem, bude na lince čekat nebo bude mluvit s dramaturgem pořadu. Volající může na lince čekat, i přestože věštec nebude ve studiu s žádným volajícím hovořit. Maximální délka hovoru je 16 min. Maximální cena všech volání za kalendářní měsíc je 7500,- Kč“ Nevěřím vlastním očím i uším. No a pak tak nekoordinovaně kuňká nějaká dáma Steinbergerová a plácá nesmysl na nesmysl a pořád vykřikuje, že jí mám zavolat na rituál Probouzení energie financí. A pak tam opravdu někdo zavolá a ezozlodějka lije vosk do vody přes ostří nože a volajícímu pak s vážnou tváří tvrdí, že už je to v pořádku, že mu energií probudila finance a ještě nějaký slinty… Ještě důležitá informace z obrazovky: „Službu provozuje Vědmy s.r.o.“ Společnost Vědmy s. r. o.  patří podle justice.cz nějakému panu Zdeňku Slámovi, nar. 11. července 1970, bytem Brno, Preslova 25. Pana Slámu navrhuji na cenu Šmejd roku. Přidávám odkaz na levevýstižný článek na serveru www.prigl.cz – odkaz najdete ZDE!

V poště mi přistál mail od posluchače Frekvence 1, který věcně a kriticky hodnotí moje noční vysílání. Nejdůležitější věta: „No prostě tam foukáte cukr lůze do prdele a oni vám to žerou…“ A pak ještě několik osobních invektiv, ale zábava to je. Klasická Eiffelovka ze snů a z peří, ze sirek… Ale já vlastně autora toho mailu chválím, protože hledat někoho, kdo vám napíše nenávistnou zpráva, ale ona je vlastně zábavná a vtipná to je jako hledat jehlu v kupce sena nebo Jie Ťien minga v Šanghaji. Mimochodem, já bych věděl jak na to. Zavolal bych do Vědmy radí a ezozlodějka Steinbergerová, kartář Láďa nebo Alenka Pastelka by to vyvěštili. Proč se s tím dělají takové vlny… že?

X.

6 komentářů k “Vědmy kradou – cukr pro lůzu

  1. Tento pořad, vědmy radí sleduji, jelikož tam někdy opravdu někdo umí poradit. Nikdy bych tam nevolala, protože tyto služby jsou předražené,, za informaci, kterou dostanete nazpět.Je to obchod s nevědomými lidmi, kteří si pořád myslí, že to stojí za to ???

    • Máte pravdu. Je to nejlepší. Hlavně v době, když je vždycky připraveno tolik vychcánků k akci.
      X.

  2. Kartářky a vědmy se řídí heslem „Slíbené dlouho vydrží“. Vyčtou vám z karet hory doly a když se vám to nevyplní, může za to vaše neschopnost uvěřit jejich blábolům. Taky budu rozdávat rady. Například „O úplňku si naserte pod polštář. Do měsíce máte vilu na Kanárech.“ 🙂

Podělte se o Váš názor:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*